Áprilisban három országos versenyen vettek részt diáksakkozóink, ahol is 3 arany, 3 ezüst és 2 bronz érmet nyertek!

2014.04.05-én Békéscsabán a VIII. Csabagyöngye Gyermek Sakkversenyen 5-5 leány és fiú korcsoportban összesen 70 versenyző ült asztalhoz. A Békés megyei ifjúsági játékosokon kívül többek között debrecenből, kecskemétről, kisújszállásról, szentesről érkezett versenyzők alkották a mezőnyt. Hódmezővásárhelyről 10 játékos vette fel a küzdelmet, akik közül Illés Anna első, míg Kovács Ákos harmadik helyet szerzett. Rajtuk kívül a vásárhelyi fiatalok a különböző korcsoportokban még több értékes helyezést értek el, úgymint 4. helyével Lovászi Szabolcs és Balázs Máté, 5. helyével a mindössze fél éve sakkozó és élete első országos versenyén résztvevő 7 éves Márkus Molli, 6. helyével Németh Kristóf és Kiss Tamás érdemel elismerést.

A vásárhelyi versenyzők helyezései és pontszámai:

1.kcs. lányok   5. Márkus Molli Amina (Varga T.) 3 pont
1.kcs. fiúk   6. Németh Kristóf Dániel (Kertvárosi)
4.kcs. fiúk   3. Kovács Ákos (Bethlen G.) 1

A vásárhelyi sakkozók következő erőpróbája 2014. április 12-én a 103 fővel megrendezett Kecskeméti Tavasz Országos Gyermek és Felnőtt Sakkversenyen került sorra, ahol Illés Anna folytatva jó szereplését korcsoportjában ismét első lett, míg ugyanebben a csoportban szerepelve Berkesi Tímea ezüstérmet vehetett át! Letette Kecskeméten névjegyét a 7 éves, mindössze fél éve játszó Kis Izabella is, aki szintén ezüstérmet szerzett, valamint a szintén 7 éves Márkus Molli is, aki ugyamebben a csoportban 4. helyen végzett! Ezen kívül még két értékes negyedik helynek örülhettünk! A 12 év alatti fiúk csoportjában Gachályi Gergő nagy hajrával biztosította maga számára a 4. helyet, míg a mindössze 12 éves, edzői tanácsra a 16 év alatti fiúk korcsoportjában indított Balázs Máté, remekül helytállva szerezte meg a 4. helyezést!

12.Balázs Benjámin (Varga T.) 3.0

U10-es korcsoport (2004-2005-ben születettek)
Fiúk:
16.Lovászi Szabolcs (Kertvárosi) 3.0
18.Utasi Zsombor (Szent I.) 3.0

U12-es korcsoport (2002-2003-ban születettek)
Lányok:
1.  Illés Anna (Liszt F.) 4.0
2.  Berkesi Timea (Kertvárosi) 4.0

Fiúk:
4.  Gachályi Gergő (Németh L.) 4.5

U16-os korcsoport (1999-2000-2001-ben születettek)
4.  Balázs Máté (Varga T.) 4.0

Felnőtt csoport (1998-)
5.  Bodor Máté (Bethlen G.) 4.0
12.Utasi Gábor 0.0

Az áprilisi versenysorozat utolsó állomása az Orosházi Nyílt Gyermek Sakkbajnokságon való részvétel volt. A 2014. április 26-án összesen 74 fővel megrendezett 9 fordulós, 2x15 perces játékidejű viadalon a 20 fős vásárhelyi csapat tagja Joó Bálint a felsős fiúk csoportjában aranyérmet szerzett! Ugyanebben a csoportban Kovács Ákos harmadik helye dícséretes! A felsős lányoknál Illés Annának ezúttal ezüstérem jutott, ami szintén remek teljesítmény! Ezen kívül az alsós fiúknál Kiss Tamás 5. és Török Csaba 6. helyezése érdemel említést. Az alsós lányoknál a sűrű mezőnyében Márkus Mollinak sikerült a 6. helyet elcsípnie!

Alsós csoport (2003-ban és utána születettek csoportja)