Július 14-én lenne 70 éves Dr. Rapcsák András polgármester, országgyűlési képviselő, akire nemcsak kulturális rendezvény-sorozattal, hanem nagyszabású sakkversennyel is megemlékeznek városunkban.
 
Almási István polgármester megnyitóbeszédében felidézte Dr.Rapcsák András életének főbb mozzanatait, méltatta pályafutását, városához és kedvenc sportágához fűződő kapcsolatát. Megemlékezett továbbá városunk leghíresebb nemzetközi levelezési sakkmesteréről, Kenéz Pálról is aki négy évtizedes pályafutása alatt 38 alkalommal szerepelt a magyar válogatottban. Tiszteletére leánya Rosztóczy Ernőné a verseny legjobb hódmezővásárhelyi sakkjátékosa részére Kenéz Pál-díjat adományozott.
 
2013. július 13-án tizenkettedik alkalommal rendezték meg a viadal névadójának tiszteletére és emlékére szervezett versenyt, melynek helyszíne ezúttal is a Fekete Sas Közösségi Ház Étterme volt, ahol 9 fordulóban 2x15 perces játszmákat váltottak egymással a helyi, illetőleg, Budapestről, Kecskemétről, Makóról, Szegedről, Szentesről, Röszkéről, Orosházáról, Romániából és egyéb más településekről is érkező versenyzők. A megmérettetésre több Fide és nemzetközi mester mellett Czebe Attila nagymester is ellátogatott, ezzel is emelve a rendezvény színvonalát.
 
A versenyen szép vásárhelyi siker született, hiszen 7,5 ponttal az élen végző Tatár Kiss Szabolcs nemzetközi mester szoros küzdelemben jobb Bucholz-értékének köszönhetően megelőzte a Zalaegerszegi Csuti SK-ban játszó szintén 7,5 pontos Czebe Attilát és fél ponttal a kecskeméti Dr.Erdélyi Tamás nemzetközi mestert, valamint a még csak 16 éves, makói színekben játszó Fide-mester Csonka Balázst. 5. helyen végzett a Mezőberényi SE Fide-mestere Fekete Albert 6,5 ponttal, 6. helyen pedig szintén 6,5 ponttal Volosin Vladimir a Szentesiek Fide-mestere végzett.
 
A legjobb vásárhelyi játékosnak felajánlott Kenéz Pál-díjat – melyet Rosztóczy Ernőné Kenéz Pál levelezési nemzetközi mester leánya ajánlott fel – Ádók János mester nyerte 6,5 pontot szerezve. 2.Borsi Imre, 3.Botka Péter,  4.Csúri László 6-6 ponttal.
 
A legjobb ifjúsági versenyző díját a szegedi Szajbely Zsigmond nyerte 5,5, a legjobb amatőr játékos a vásárhelyi Krajcsovics Lajos, 6,0, a legjobb 1600 értékszám alatti játékos Kozák János lett 5,0, a legjobb vásárhelyi ifjúsági játékos Kiss Tamás a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola 2.osztályos tanulója lett 4 ponttal.
 
 
 
 
 

Keresés az oldalonBővített keresés

Támogatás

  • Támogassa Ön is a sakkot!

    Kérjük adója 1 százalékával támogassa idén a Vásárhelyi Pákozdy Ferenc Sakk Sportegyesületet!   Adószám: 190-81898-1-06

Bejelentkezés