A nagy sakkhagyományokkal és NB I-es sakkcsapattal rendelkező Makó, nagyszabású és országos jelentőségű sakkversenyt rendezett. A Csongrád megyei település leghíresebb export cikkére a vöröshagyma nevére hajazó I. Hagymatikum Kupán – melyet a Korona Szálló Konferenciatermében rendeztek meg – 67 indultak el, köztük 2 nagymester, 4 nemzetközi mester és 12 Fide-mester.

A partikat 7 fordulóban, 2x90 perces, + lépésenként 30 másodperces idő hozzáadással játszották le. A megmérettetésen részt vett a vásárhelyen élő, de a fővárosban játszó Tatár Kiss Szabolcs, aki az utolsó fordulóig esélyes volt a dobogóra, azonban az utolsó fordulóban éppen a későbbi győztestől Bánusz Tamás nagymestertől szenvedett vereséget, így összességében a 13. helyen végzett. A versenyen a következő végeredmény született: